Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТри возила се судрија пред студентскиот „Гоце Делчев“

Три возила се судрија пред студентскиот „Гоце Делчев“

soobrakajka4-gologanov-640x415

Тешка сообраќајна несреќа се случи пред околу еден час на булеварот „Теодосиј Гологанов“ во близина на студенсткиот дом „Гоце Делчев“ каде се судрија три возила.

Според фотографиите, „Мерцедес“, буквално смачка „Југо“. Од МВР за „Телеграф“ соопштија дека едно лице било повредено во несреќата и истото е пренесено во Ургентниот центар на Скопските клиники.