HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТри лица загинаа во тешка сообраќајка кај Зајас

Три лица загинаа во тешка сообраќајка кај Зајас

Три лица загинаа во тешка сообраќајка вечерва околу 19:30. Несреќата се случила на магистралниот пат А2 Кичево – Скопје, кај селото Зајас, а сообраќајот е во прекин во двата правци. Според неофицијални информации автомобил Форд удрил во трактор, кој возел по патот без светла.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com