HomeАНТИСТРЕСШтосноТрамп има трајно оружје за односите со Кина- својата внука!

Трамп има трајно оружје за односите со Кина- својата внука!

Арабела Кушнер, петгодишната внука на новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп стана вистински хит во Кина откако на социјалните мрежи беше објавена снимка на кое таа пее песничка на кинески. Иако има само пет години, како што пренесуваат американските медиуми, таа би можела да стане клучен фактор за Трамп кога се во прашање дипломатските односи со Кина.

„Арабела сакаше да има кинеска нова година пред спиење. Таа ќе се облечеше и ќе пееше и рецитираше песни за Жаред Џозеф и мене“, напиша во описот на снимката ќерката на Трамп Иванка.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com