HomeДЕНЕШНАСветТрамп: Да се повлечам од трката? Никогаш

Трамп: Да се повлечам од трката? Никогаш

11095349657f918962a6b3419238058_v4_big

Милијардерот Доналд Трамп изјави дека никогаш нема да се повлече и дека не постојат никави шанси тој да се откаже од претседателската трка. Републиканскиот лидер од Јута и Алабама денес го повикале Трамп да се откаже од претседателската трка поради контроверзните снимки на кои се слуша како Трамп изговара безобразни зборови.

Трамп се извини поради тие снимки. Сепак Пол Рајан и доста други високи функционери на републиканската партија одбиле да го напуштат својот кандидат. Трамп после првата претседателска дебата е во заостаток во однос на неговиот ривал Хилари Клинтон. Изборите ќе бидат одржани на 8 ноември.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com