HomeДЕНЕШНАПолитикаТрајко Вељаноски и официјално ги распиша изборите на 11 декември

Трајко Вељаноски и официјално ги распиша изборите на 11 декември

trajko-veljanoski-640x420

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, официјално ги распиша изборите за нови пратеници на 11 декември, откако вчера беше распуштен актуелниот пратенички состав.

За донесеното решение беше известен и Александар Чичаковски, претседателот на Државната изборна комисија која сега ќе може да ги преземе сите предизборни дејствија, да ги одреде датумите и да ја официјализира изборната кампања која ќе започне на 20 дена пред изборите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com