Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТрагедија во Неготино, почина 6 годишно девојче

Трагедија во Неготино, почина 6 годишно девојче

 

Девојчето било префрлено во велешката болница но лекарите не успеале да и го спасат животот.

Шест годишно девочје од Неготино почина синоќа откако било повредено од трактор за фрлање измет.

Околу 18 часот додека М.Ј (6) си играла со другарчињата во дворот, и во еден момент била притисната од дел од трактор за фрлање измет. Девојчето било префрлено во велешлата болница каде што починало