Monday, Jun 25, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионТрагедија во Белград: Млад фудбалер скокна од шести спрат

Трагедија во Белград: Млад фудбалер скокна од шести спрат

zgrada

Трагедија ја потресе Србија. Млад фудбалер денеска скокна од шести спрат од зграда во Белград. Според првичните информации, 22-годишното момче е осудено на три месеци затвор.

Сеуште не се знае дали момчето сакало да се самоубие или е турнато, пишуваат српските медиуми. Фудбалерот е итно префрлен во болница каде се бори за живот. Полицијата на лице место извршила увид.