HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТрагедија на тренинг во Охрид – почина американски кошаркар

Трагедија на тренинг во Охрид – почина американски кошаркар

kosarka

Американскиот кошаркар Камерон Мур вчера починал на првиот тренинг на второлигашот АБ Охрид. Трагичниот настан се случил синоќа во спортската сала во рамки на СРЦ „Атина Бојаџи“ по што веднаш била известена полицијата.

На местото на настанот веднаш пристигнал тим на Брзата помош кој не успеал да го спаси несреќниот кошаркар. На телото на кошаркарот не се пронајдени траги на насилство. Причините за смртта се очекуваат по најавената обдукција на телото.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com