Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаТоварен воз излета кај Демир Капија

Товарен воз излета кај Демир Капија

Утрово околу 8 часот товарен воз излетал од пругата во близина Демир Капија при што нема повредени, а претрпена е материјална штета. На овој желензички правец сообраќајот е во прекин додека не се направи целосен увид и не се отстранат дефектите. Повеќе детали за причините за незгодата од Македонски железници очекуваме во наредниот период.