Sunday, Mar 18, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаТопла недела, повторно со можности за невреме

Топла недела, повторно со можности за невреме

rain

Синоптичарите и за денес прогнозираат топло време со силно сонце, но со поголема можност за зафаќање на невреме во северозападните региони и временска нестабилност со пороен дожд и грмотевици во попладневните часови. Утринските температури ќе се движат од 18 до 27 степени, додека максимумот е поставен на 32-тиот степен.