Wednesday, Mar 21, 2018
HomeАНТИСТРЕСПатувањеТоп 3 дестинации за млади за ова лето

Топ 3 дестинации за млади за ова лето

news_top_3_destinacii_za_odmor_05

За сите млади кои летово сакаат да го поминат незаборавно и забавно до бесвест, еве ги најдобрите 3 дестинации за лето 2015:

1.ИОС
Еден од најпопуларните грчки острови на која забавата трае 24 часа. Атмосферата и енергијата која ја носи Иос ве тера да се впуштите во сè што ви се нуди, креирајќи низа од незаборавни спомени.

ios_08

ios1

ios2

Покрај забавниот дел, важи и за остров опколен со преубави плажи. Една од најстарите и најубавите плажи во Иос е Mylopotas, која изобилува со прекрасен ситен песок и кристално чиста вода.

ios_07

2. КАВОС
Најголемата атракција помеѓу младите во последните 2-3 години е и овој остров, кој е дефинитивно најлудото и најживото место на островот Крф. Предноста на ова место е што целата забава е лоцирана во една точка, на една иста улица на која има преку 80 барови и дискотеки.

news_top_3_destinacii_za_odmor_12

kavos1

kavos2

3.КУШАДАСИ
Ова туристичко место лоцирано на северната обала на Егејско Море има одличен ноќен живот. Bar Street е најпозната улица со барови кои работат до раните утрински часови. Кушадаси изобилува со голем број ноќни клубови на отворено кои го прават ова место привлечно. Најубавите beach барови се Miracle и Jade.

kusadasi1

izlasci

halikarnas4