HomeРЕФЛЕКТОРМузикаТоп 10 најдобри албуми за 2016 година според магазинот „Rolling Stone“

Топ 10 најдобри албуми за 2016 година според магазинот „Rolling Stone“

775014191583d68cd68e9c143482544_v4_big

Магазинот „Rolling Stone“ објави годишна листа од најдобри албуми за 2016 година на која се опфатени повеќе видови жанрови.

Погледнете кои албуми ја одбележиле рок, хип-хоп, R&B, кантри.. во изминатата година.

1. Beyonce- Lemonade

2. David Bowie- Blackstar

3. Chance the Rapper- Coloring Book

4. Car Seat Headrest- Teens of Denial

5. Frank Ocean- Blonde

6. Radiohead, A Moon Shaped Pool

7. Rolling Stones- Blue & Lonesome

8. Kanye West- The Life of Pablo

9.

10. Young Thug – Jeffery

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com