Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТодор Петров претепан по говорот во Бутел

Тодор Петров претепан по говорот во Бутел

todor petrov

Тодор Петров претседателот на Светскиот македонски конгрес, кој е еден од донаторите на 51 метарскиот крст, кој утрово беше осветен во Општината Бутел. По неговиот говор при поставувањето на темелите за оваа градба, Петров е претепан од страна на непознати лица.

Петров и тројцата пријатели кои биле со него, се полесно повредени и беа препратени во Ургентниот Центар, каде што се чувствуваат добро по укажаната медицинска нега.
todor_petrov_bolnica2

фото:Инфомакс.мк