HomeРЕФЛЕКТОРМузикаThe Weeknd тргнува на светска турнеја

The Weeknd тргнува на светска турнеја

Турнејата на популарниот канадски пејач Абел Тесфај, кој е најпознат по своето уметничко име The Weeknd, ќе започне во Европа во февруари и го носи називот „Starboy: Legend of the Fall“. Неговиот нов албум „Starboy“ пристигнува на 25 ноември, а пејачот ќе го претстави на големата турнеја „Starboy: Legend of the Fall“ која започнува на 17 февруари во Стокхолм.

После Европа ќе се упати кон Јужна Америка каде ќе настапи на неколку фестивалли, додека во САД и Канада го очекуваат околу дваесет концерти. Како што најави на својот Твитер профил стануца збор за прва фаза од турнејата па американските медиуми пренесуваат дека ќе го помине целиот свет.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com