HomeРЕФЛЕКТОРМузикаThe Weeknd со хитот „Starboy“ пристигнува во Ротердам

The Weeknd со хитот „Starboy“ пристигнува во Ротердам

Канадскиот пејач „Starboy“ е последниот објавен изведувач кој ќе настапува на доделувањето на европските „MTV“ музички награди во Ротердам на 6 ноември. Тогаш се очекува и за прв пат да ја изведе нумерата „Starboy“, најавниот сингл од неговиот предстоечки четврти по ред студиски албум.

На овогодинешната европска „MTV“ свеченост канадскиот музичар The Weeknd е номинирамво три категории: Најдобар канадски изведувач, најдобар машки изведувач и најдобар спот за песната „Starboy“, во која категорија конкуренција му се Кание Вест, Бијонсе, „Cold play“ и „Tame Impala“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com