HomeРЕФЛЕКТОРМузикаThe Weeknd претставува нова нумера

The Weeknd претставува нова нумера

Кандаскиот музичар The Weeknd ги извести своите обожаватели по пат на „Твитер“ дека наскоро ќе пристигне неговото трето студиско издание „Starboy“, кое го најавува со истоимена нумера во соработка со „Daft punk“. Младиот пејач изненадно ја објави новата песна „Starboy“, во соработка со составот „Daft punk“ и ја сподели насловната од неговиот нов албум.

starboj-f1

Албумот пристигнува после успешниот „Beauty Behind the Madness“, кој беше продаден во два и пол милиони примероци и на кој се наоѓа хит синглот „Can’t Feel My Face“, нумера која забележа огромен успех на светските топ листи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com