HomeРЕФЛЕКТОРМузикаThe Weeknd објави нова нумера!

The Weeknd објави нова нумера!

После неодамнешното објавување на синглот „Starboy“ во соработка со веќе легендарното француско дуо „Daft punk“, The Weeknd претстави нова песна под назив „False alarm“. The Weeknd веќе за себе ја има објавената компилација „Trilogy“ составена од три микстејпа со која се проби на глобалната музичка сцена, потоа студиските албум „Kiss“ „Land“ и „Beauty Behind The Madness“.

Абел Тесфај, како што е и вистинското име на овој музичар, продолжува вредно и во 2016 година, па после минатогодишната објава на „Beauty Behind The Madness“ албумот тој најавува уште еден албум.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com