HomeРЕФЛЕКТОРМузика„The Chainsmokers“ имаат нов спот

„The Chainsmokers“ имаат нов спот

Составот „The Chainsmokers“ и пејачката Фиби Рајан објавија нова видео-снимка за песната „Аll We Know“. После хит нумерите „Don’t Let Me Down“ и „Close“, овој пат американското дуо одлучило да ја „спушти топката“ и оваа зима да ги почасти обожавателите со нова балада.

Нумерата е проследена и со спот, правен во ист стил, кој го режираше Рори Крејмер. „Аll We Know“ е една од петте нумери која се наоѓа на нивниот неодамна објавен албум „Collage“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com