HomeДЕНЕШНАЕкономијаTesla Model 3 тест за евтините електрични автомобили

Tesla Model 3 тест за евтините електрични автомобили

Tesla Motors досега се одржуваше во живот со високите цена на електричните автомобили во средната класа кои нудат перформанси плус, но вистински тест за профитабилноста на компанијата ќе биде претстојниот Model 3 кој ќе има далеку пониска цена за пошироката побарувачка, но прашање е колку ќе донесе заработка.

Tesla Model 3 ќе чини околу 35 илјади долари или двојно помалку од своите претходници, а за тие пари ќе понуди возење до 320 километри со едно полнење, а ќе има пристојни перформанси слични како BMW i3 или Nissan Leaf.

Извор: telefoni.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com