HomeДЕНЕШНАРепубликаТешка механизација влегува со Стајковци, влезот блокиран

Тешка механизација влегува со Стајковци, влезот блокиран

Единици на МВР го регулираат влезот во селото Стајковци каде не може да се пројде за автомобил бидејќи влегува тешка механизација која ќе работи на расчистување на теренот и остранување на насобраната кал и отпад од наносите кои ги донесоа поплавите, известува Плус инфо. Пред влезот на Стајковци има и специјални полициски единици, како и припадници на КФОР, па забраната важи и за новинарите и лицата кои пренесуваат хуманитарна помош.

Извор: plusinfo.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com