Saturday, Jun 16, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешко повреден 21-годишен моторциклист во Делчево, итно префрлен во КЦ Скопје

Тешко повреден 21-годишен моторциклист во Делчево, итно префрлен во КЦ Скопје

motor

Вчеравечер околу 23:30 часот во Делчево се случила сообраќајна незгода во која М.А.(21) управувајќи моторцикл „Хонвеј“ изгубил контрола над истиот и удрил во бетонска ограда.

Поради сериозноста на повредите М.А. бил префрлен во Клиничкиот центар во Скопје.Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР – Штип и се работи на целосно расчистување на случајот.