Friday, May 18, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка кај Прешево: Има и загинати

Тешка сообраќајка кај Прешево: Има и загинати

preshevo soobrakjajka

На автопатот во близина на клучката кај Прешево утринава во тешка сообраќајна несреќа настрада едно лице.

До несреќата дошло кога автомобилот кој се движел во правец од Македонија кон Врање влегол во спротивната лента и налетал на возило кое се движело во правец од Врање кон Македонија.

Сеуште не се познати фактите како дошло до судирот, но според првичните информации возачот на автомобилот кој се движел во правец од Македонија кон Врање го загубил животот.

Семејството кое се наоѓало во другиот автомобил е згрижено на одделението за Ургентна медицина во Врање и никој од нив не се здобил со тешки повреди.