Friday, Mar 23, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка кражба во Визбегово

Тешка кражба во Визбегово

Жител на скопското село Визбегово останал без 35 илјади евра откако непознат сторител, со насилно отворање на балконска врата, влегол и одзел 35.000 евра по што го напуштил местото на настанот. Кражбата се случила во неделата на 25 октомври во куќа во сопственост на М.Р.(46).

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.