HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка во Прилеп, возачот прегазил две деца, па побегнал

Тешка сообраќајка во Прилеп, возачот прегазил две деца, па побегнал

Синоќа во околу 21:30 часот во Прилеп на ул.„Трајко Тарцан“ се случила сообраќајна незгода во која засега непознато лице управувајќи со автомобил, удрило во пешаци, две деца на возраст од 12 и 13 години.

Децата се пренесени во Градската болница во Прилеп, каде кај 13-годишното дете се констатирани тешки телесни повреди, додека 12-годишното дете се здобило со телесни повреди. Увид на лице место извршила екипа од полициската станица на Прилеп. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возачот.

Извор: republika.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com