HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТешка сообраќајка во Кочани, 18 годишна девојка со големи повреди

Тешка сообраќајка во Кочани, 18 годишна девојка со големи повреди

Вчера во 22.45 часот во Кочани се случила сообраќајна несреќа во која „БМВ“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Г.М. (42) од село Прибачево, штипско, удрило во потпорен ѕид.

Во возилото имало уште четири лица, од кои три се здобиле со телесни повреди и биле задржани на набљудување во Здравствен дом Кочани.

Со повреди на главата со крвавење од нос, уста и од ушите се здобила сопатничката Г.Г. (18) од Кочани, која со Итна медицинска помош била пренесена во Ургентен центар Скопје, каде била задржана на понатамошно лекување. Увид извршила увидна екипа од ПС Кочани.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com