HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТепачка во Здравко Цветковски ГУЦ, двајца средношколци во болница

Тепачка во Здравко Цветковски ГУЦ, двајца средношколци во болница

Вчера во 17,45 часот А.Т. пријавил дека во ГУЦ „Здравко Цветковски“ неколку ученици физички биле нападнати од двајца малолетници од истото училиште. Како сторители биле посочени три лица кои со родителите биле повикани на разговор кај педагогот во училиштето. Известени се полициски службеници од секторот за малолетничка деликвенција и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Нападнатите се здобиле со повреди, па се згрижени во ГОБ „8-ми Септември“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com