HomeДЕНЕШНАСветЧетворица патници воопшто не се качиле на кобниот лет до Колумбија

Четворица патници воопшто не се качиле на кобниот лет до Колумбија

Колумбиските власти излегоа со нов број на загинатите патници и членови на екипажот од падот на авионот со кој летаа фудбалерите од бразилсиот тим Чапокоензе. Намоесто 75 жртви утврдено е дека има само 71 бидејќи во авионот имало четири лица помалку од првично јавеното кои.

Официјалните лица за агенцијата АП изјавиле дека четирите лица кои се наведени на списокот воопштво не влегле во авионот. Никој од нив не е член на бразилскот фудбалски тим. Шест лица го преживеаја падот на авионот.

-Спасувачките тимови најдоа 71 настрадано лице и шест преживеани, наведе Колумбиската национална управа за ризици и катастрофи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com