HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЧелси му го продолжи договорот на играчот кој нема настапено пет години!

Челси му го продолжи договорот на играчот кој нема настапено пет години!

Иако не одигра ниту еден официјален натпревар за „Плавите“, ова момче изгледа има бенефиции бидејќи ги помина сите младински категории на Челси. Од Островот пристигнува информација дека Тод Кејн потпишал нов, тригодишен договор со Челси. Оваа вест во јавноста беше примена со потсмев бидејќи 23-годишниот десен бек нема ниту еден настап за Челси во кариерата, а доби нов договор.

Од кога беше ставен во првиот тим на Челси во 2011 година Кејн постојано заминуваше на позајмица. Летото беше позајмен на Холандски НЕЦ Нијмеген, а пред тоа како позајмен фудбалер од Челси настапуваше за Нотигем Форест, Бристол Сити, Блекбурн Роверс и Престон Норт Енд.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com