HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТажна вест, почина новинарот Влатко Ѓорчев

Тажна вест, почина новинарот Влатко Ѓорчев

Утрово почина Влатко Ѓорчев, новинар во агенцијата Мета, поранешен новинар и уредник во повеќе печатени и елекртронски изданија.

Ѓорчев работеше во неколку медиуми, меѓу кои и „Време“, „Шпиц“, Плусинфо и Либертас.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com