Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТажна вест: Почина новинарка на МРТ

Тажна вест: Почина новинарка на МРТ

marija

Ноќеска во 40-тата година од животот ненадејно почина Марија Петковска, новинар во дескот на Македонската радио телевизија. Колективот на МРТВ по повод смртта на својата колешка испрати сочуство до семејството, сопругот Димитар и ќерката Мила. Погребот ќе биде извршен утре на Градските гробишта во Бутел со почеток во 12 часот.