HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТатко и син претепале директор на гимназија

Татко и син претепале директор на гимназија

Полицијата во Гостивар поднесе кривична пријава против 42-годишниот Б.Д.и неговиот седумнаесетгодишнен син, двајцата од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнио „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“.

Пријавените во 13.30 часот во дворот на Гимназијата во селото Неготино физички го нападнале Р.К. (43) во селото Топлица, инаку директор на Гимназијата во селото, удирајќи го по главата и телото. Во еден момент од удар со тврд предмет истиот паднал на земјата, а пријавените продолжиле да го удираат. При нападот директорот се здобил со тешки телесни повреди, а поради сериозноста на истите бил пренесен во Ургентен центар во Тетово.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com