HomeДЕНЕШНАПолитикаТачи од Куманово: Албанците видоа само зло од Ахмети и ДУИ

Тачи од Куманово: Албанците видоа само зло од Ахмети и ДУИ

Мендух Тачи, лидерот на ДПА, на средба со граѓаните на Куманово го обвини неговиот ривал Али Ахмети дека под владеењето на ДУИ Албанците во Македонија не виделе никакво добро и дека тие може да гласаат за било кого само не за нив.

Тачи вели дека претседателот на ДУИ на народот му донел само насилство, крв и затвори и дека ниту едно добро не виделе Албанците од ДУИ. 

Претседателот на ДПА исто така вети дека преку законите за амнестија што ќе ги донесат, ќе ги ослободат од затвор сите, како што рече, осуденици од монтираните политички случаи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com