HomeДЕНЕШНАРегионТаксист се забил во три автомобили на делегацијата на Ивица Дачиќ

Таксист се забил во три автомобили на делегацијата на Ивица Дачиќ

Инцидент на аеродромот Никола Тесла во Белград се случил утрово кога таксист се забил во три возила на српското министерствтво за надворешни работи. Неофицијално, во близина на ВИП влезот на аеродромот, такси возило со голема брзина излетало од зад кривината и се забило во последното од трите паркирани возила на делегацијата на шефот на дипломатијата, Ивица Дачиќ, по што сите три возила биле оштетени. Според информациите никој не е повреден, а Дачиќ во тој момент не бил во ниедно од возилата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com