Friday, Jun 26, 2020
HomePosts Tagged "Звонко Давидовиќ"

Додека пратениците ги спротивставуваат аргументите „за“ или „против“ разрешувањето на Марко Зврлевски, правници, експерти, обвинители, професори и луѓе од фелата ги подготвуваат документите за кандидидрање за jавен обвинител на РМ, пренесува Макфакс. Во интервју за Макфакс, поранешниот јавен обвинител и судија, а сега адвокат Александар Наков

Read More

Адвокатот Звонко Давидовиќ оценува дека одлуката на Кривичниот совет да не ја прифати жалбата на СЈО со што Сеад Кочан останува да се брани од слобода, е уште еден пример за двојните стандарди на судството „Законот, дава можност да не се определи притвор, но во конкретниов

Read More

Со години кај нас законот се применуваше селективно и по потреба или желба. Една мала група луѓе ја узурпираше државата, институциите, животот. Многумина се навикнаа дека законот за нив не важи ако се блиски со фамилијата и дека за стореното нема да одговараат и се

Read More

Адвокатот Ѕвонко Давидовиќ судејќи според видео снимките смета дека вчерашниот напад во Собранието бил добро координиран и командуван со цел да се нападнат одредени личности, како и физички да се ликвидираат Заев и Села. „Да не го заштитија Заев други луѓе не знам како ќе завршеше

Read More

Одлуката Врховниот суд да не прифати ниту еден приговор на судиите кои се незадоволни од новиот рапоред во Кривичен, за адвокатот, Звонко Давидовиќ е доказ дека на некого му одговара, судии кои се дел од „бомбите“ или за кои СЈО бара утврдување на нестручно постапување,

Read More

Не само осомничените во вчера обелодените предмети на „Т“ на СЈО, туку и челниците на УЈП, финансиската полиција и на ОЈО треба да одговараат за сторените криминални дела, порача преку социјалната мрежа „Фејсбук“ адвокатската канцеларија „Давидовиќ и Јанковиќ“ „Читам за гаќите на Ивона и мајтапите

Read More