Monday, Sep 25, 2023
HomePosts Tagged "знаци"

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите вештини во сопствена корист,а тоа изгледа е запишано во ѕвездите. Откријте дали токму вие спаѓате меѓу три најинтелегентни хороскопски знаци: Близнаци Многу се интелегенти па од таму

Read More

Откријте што велат ѕвездите за 3-те знаци кои имаат најголеми шанси да останат сами. Близнаци За припадниците на овој воздушен знак карактеристична е љубопитноста и детската природа. Токму нивната огромна љубопитност ги тера да го истражуваат светот и да се запознаваат со најразлични луѓе. За ова однесување

Read More

Овен (21.03 – 20.04) Одличен период, почнувајќи од комуникациите до деловните контакти. Притоа ќе се опуштите и ќе придавате важност на секојдневниот квалитетен живот. Кај оние слободните ситуацијата ќе биде многу динамична. Можно е да запознаете личност на која вреди да ѝ посветите внимание. Бик (21.04 –

Read More

Нова недела, нова среќа, нови предизвици и нови возбудливи моменти. Неделата во која влегуваме ќе биде исполнета со многу случки кои ќе ве натераат да размислите за смислата на животот и за тоа што всушност правите со својот живот. Три од хороскопските знаци ќе имаат

Read More

Дневната доза хороскоп на многумина им е доста важна, особено ако е средина на неделата па ви требаат насоки што ве очекува и што досега сте одлучиле, па затоа ви обезбедуваме нови детали од астролозите. Овен (21.03 – 20.04) Сакате многу да постигнете за кратко време на

Read More

Овен Благодарение на неговиот владетел Марс, Овенот нема да оддолее на навреда или на повреда да не реагира веднаш. Ако се повредени Овните се најлошите луѓе со кои можете да имате работа. Нивниот темперамент и „ниски удари“ со зборови ќе ги извадат од такт и оние

Read More

Како Овенот ги гледа другите знаци: Бик – премногу спор, неактивен, досаден. Близнаци – цар. Рак – преголем плачко. Лав – добар, но не сака да признае дека сум подобар од него. Девица – чудак, но може да биде добро друштво кога сум осамен. Вага – неодлучна, премногу се труди да

Read More

Без разлика дали е во прашање љубовниот или работниот живот, овие три знаци од Зодијакот вложуваат страст во секој сегмент. СКОРПИЈА - Многумина го делат мислењето дека ова е најстраствениот хороскопски знак. Иако сакаат да доминираат и покажуваат страст во креветот, тие се и многу емотивен знак. До нив

Read More

Некои знаци се посебно добри партнери во собата токму заради квалитетот кој го бараат преку квантитетот. Сакаат да експериментираат и често да ги менуваат партнерите. Овие 4 хороскопски знаци се најголемите љубители на секс: Познати по својата дволичност, Близнаците сакаат да имаат повеќе опции. Дури и

Read More

ОВЕН Изминатата недела беше забрзана и полна со обврски. Тоа не ви пречеше, но сепак имате потреба да се одморите и да се посветите на работите кои ги имате оставено на страна. Викендов ќе биде исполнет со дружење и со многу изненадувања. Ако сте сами, секогаш

Read More