Thursday, Jul 2, 2020
HomePosts Tagged "затворена"

Агенцијата за храна и ветеринарство, заедно со Санитарната инспекција денеска направиле контрола во мензата и кујната од Центарот за обука на полицајци во Идризово, од каде што неколкумина кадети утрово биле затруени од храна. Агенцијата по посетата донела времена мерка да се затвори кујната до конечните резилтати,

Read More

Германската амбасада во Турција била затворена поради закана од можни терористички напади, пренесува таблоидот „Билд“. Исто така, се пренесува дека се затворенаи германските училишта, но повеќе детали околу евентуален напад се уште за сега не се познати. Министерството за надворешни работи не ги коментираше пишувањата

Read More

Зоолошката градина која се наоѓаше во окупираната територија на Газа е конечно затворена по големи напори на активисти за правата на животните. Four Paws здружението успеа да ги ослободи сите 15 животни и да ги пресели во зоолошка градина во Јордан каде ќе имаат многу

Read More

Приемот на бегалци привремено е запрен на македонско-грчката граница. Од вчера не се препуштаат бегалци на македонска територија. Македонија и земјите од Балканската рута одлучија да го редуцираат приемот на бегалци, откако Словенија ги извести дека има дефект на железничката пруга на меѓународната железничка линија. Во

Read More

Премиерот Никола Груевски денес сведочеше пред Анкетната комисија за скандалот со прислушкување која беше затворена за јавноста. Според Груевски тој побарал затворена седница за да не им дозволи на опозициските пратеници да продолжат да шират омраза и да создаваат конфликти за јавноста, додека пак на

Read More

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово

Read More

Поради подобрувањето на временските услови, од денеска се нормализира состојбата и продолжува снимањето на францускиот филм „А фонд“ на скопската обиколница, поради што истата ќе биде затворена до петок во периодот од 5 до 18 часот. Снимањето треба да заврши најдоцна до 10-ти октомври, но можно

Read More

Скопската обиколница и денеска е затворена за сообраќај поради снимање на филмот „А фонд“ на француската продукциска куќа „Чик филмс“. Обиколницата е затворена од клучката кај Хиподром до клучката Сарај. Како што најавија од „Чик филмс“ и „Манифактура продукција“ обиколницата ќе биде затворена до петок во

Read More

Поради разведрување на временските околности скопската обиколница денеска, од 5:00 до 18:00 часот, повторно ќе биде затворена за сообраќај поради снимањето на францускиот филм „А фонд“ и сообраќајот ќе биде пренасочуван. Како што соопшти АМСМ, поради снимањето на филмот најавено е дека до крајот на месецов

Read More

Скопската обиколница ќе биде затворена за сообраќај од утре до 28 септември секој работен ден од 07 до 19 часот од клучката Хиподром до клучката Сарај, поради снимање на францускиот игран филм „2015 A Fond“. Мануфактура Продукција од Скопје, во периодот од 03 септември до 25

Read More