Sunday, May 31, 2020
HomePosts Tagged "загинати" (Page 9)

Три лица загинаа, а околу 50 лица се повредени попладнево откако возач во центарот на Грац во Австрија, со голема брзина влетал во случајните минувачи. Осомничениот излегол од својот автомобил и напаѓал минувачи со нож пред да биде уапсен, а било повредено дека потекнува од Босна,

Read More