Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "забрането"

На натпреварот кој ќе се одигра во недела на „Висенте Калдерон“ во Мадрид, забрането е каталонското знаме. Забраната доаѓа со образложение дека знамињата можат да предизвикаат насилна реакција кај противничките навивачи, иако досега, наречени „Естелада“ се присутни на секој меч на „Камп Ноу“, како и

Read More

Малата Тамара не била пратена во странство бидејќи ја чувале за промоција на спиналниот центар - објави Либертас. Документот кој го објави овој медиум, открива дека Фондот за здравствено осигурвање на Македонија на 8-ми октомври 2014 година испратил допис со кој препорачува пациентите кои боледуваат

Read More

Диви трки на улиците не се случуваат само во американските филмови. Порталот ЗаСе.мк постави видео од една таква трка, снимено во Македонија. Се чини во последно време, се повеќе млади наоѓаат забава во лудувањето низ градските улици. Дел од нив се фалат и на социјалните

Read More