Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "враќа"

Поранешниот хрватски претседател Стипе Месиќ се враќа на политичката сцена во Хрватска и тоа како кандидат за пратеник на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 11 септември. Како што објавија денеска хрватските медиуми, Месиќ ќе се најде на листата на кандидати за пратеници на Народната

Read More

Потврдено е: Џејмс Ерл Џоунс се најде во актерската постава која ќе ги толкува улогите во новата франшиза на „Star wars- Rogue One: A Star Wars Story“. Ова значи дека во епската филмска приказна, после 33 години ќе се врати омилениот негативец, Дарт Вејдер. Џејмс

Read More

По една година пауза, на евровизиската сцена повторно се враќа Украина, како и Босна и Херцеговина, која последен пат учествуваше во 2012 година, а Хрватска и Бугарија се враќаат за првпат од 2013 година. Единствената земја што се повлекува годинава е Португалија, која учествуваше 48

Read More

Шимпанзото Коко е здрав, весел и по 6,5 години ресоцијализација во Холандија спремен да се врати во својот роден град. Она што треба да се направи е да му се изгради ново живеалиште согласно стандардите пропишани од Светската асоцијација за заштита на животните, изјави за

Read More

Пратениците на СДСМ на први септември ќе го прекинат парламентарниот бојкот и ќе влезат во собраниската сала. Ова го изјави претседателот партијата, Зоран Заев наведувајќи дека тоа е со цел да биде усвоен законот за специјалниот обвинител. „Овој закон е клучен во целиот процес, бидејќи од

Read More

Ристо Бомбата или Кристијан Габровски се враќа на сцената со две нови песни, по деценија ипол. И за двете теми планира да сними спотови, иако нагласува дека во оваа фаза од кариерата не чувствува предизвик да застане пред камера. Како што пишува Вистина, за овие два

Read More