Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "внук"

30-годишниот М.М. од Прилеп синоќа околу 23 часот, се обидел со перница да ја задуши баба му, 79-годишната К.М., додека лежела во кревет. Кога таа успеала да се отргне од него, тој извадил метален боксирач и ја удрил со него неколку пати во пределот на

Read More

Во Турција е уапсен клучниот соработник на имамот Фетула Ѓулен, кој живее во САД и кој турските власти го обвинија за обидот за пуч, сооопшти претстваник на турското претседателство. Халис Ханчи, кој важи за „десната рака“ на Ѓулен, е уапсен, јавија британските медиуми. Како што наведува

Read More

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Ш. (21) и А.Н. (20) и двајцата од село Пласница поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело -“убиство“ предвидено и казниво. Пред година и пол на 11.10.2014 година во период меѓу 20 часот до 22 часот и 30

Read More

Уапсен е Арменд Фазлиу, внук на потпреседателот на Собранието, Рафиз Алити. Тој денеска е однесен во затворот во Шуто Оризари на издржување казна затвор поради одговорност во пожарот што изби во дирекцијата на „Македонски пошти“ пред две години. Фазлиу во тој период беше шеф на

Read More