Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "Влатко Ѓорчев"

По изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието и извесно заминување на ВМРО-ДПМЕ во опозиција се погласни се критиките кон Груевски кој може или сам да се повлече од челната позиција на оваа партија или пак членството да побара негова смена. Дипломатски извори за А1он

Read More

Глупаво и наивно е од Ѓорчев Влатко да правите херој зашто помагал на линчуваните пратеници. Тоа што на секунда му проработела совеста и разумот, не го мие од вината дека со години потпалувал националистичко лудило и омраза кон се што не е за Груевски и

Read More

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев кој застана во одбрана на неговите колеги во налетите на насилниците, денес одржа прес конференција на која посочи дека СДСМ на нелегален начин гласале за Талат Џафери надвор од процедурите за избор на претседател на Собранието. „СДС го погази

Read More

Во вчерашниот целосен хаос кој го потресе македонското Собрание меѓу најдоблесните пратеници се покажа Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ кој како жив штит застана да ги одбрани пратениците на СДСМ и албанските партии меѓу кои беа повредените Зоран Заев и Зијадин Села. Ѓорчев се обидуваше да ги

Read More

Влатко Ѓорчев, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, предупредува дека СДСМ планира да амнестира лица осомничени и осудени за тероризам само за да дојде на власт, а сето тоа доаѓа со прифаќањето на платформата од Тирана. - Во платформата има точка за де факто, или меѓу редови за ослободување

Read More