Friday, Jun 5, 2020
HomePosts Tagged "високи температури"

Натпреварите од првата шпанска фудбалска лига би можеле да бидат одложени овој викенд поради високите температури во оваа земја. Претседателот на Примера Хавиер Тебас изјави дека поединечни натпревари можеби нема да се одиграт доколку температурите бидат превисоки. Тој за шпанските медиуми изјавил дека „фудбал не

Read More

Временските прилики и во текот на викендот нема да претрпат големи измени, па така и денес ќе имаме високи температури меѓу 19 и 34 степени со тоа што попладне се очекува мала облачност, но таа нема да предизвика поголеми нестабилности со врнежи од дожд. Ветерот

Read More

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот и во вечерните часови во северните делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се движи од 14 до 22, а максималната

Read More

Ако сте слободни тогаш топлото време ќе ви биде добредојдени бидејќи денеска ќе имаме доста стабилно и сончево време со високи температури над 35-от степен. Со оглед дека се ближи празникот Илинден и повеќемина ќе спојат неработни денови наредниот период е одличен за упатување кон

Read More

Временските прилики веќе се стабилизирани и во текот на денешниот ден ќе има нешто повисоки температури над 30-от степен без облаци и можности за врнежи од дожд или пак засилен ветер. Тоа ќе биде најава за многу сончев празничен викенд што ќе биде добредојдено за

Read More

Во текот на денешниот ден ќе се задржат високите температури кои ќе бидат блиску до 40-от степен со мали разлики низ територијата на Македонија, но сепак, ќе бидат подносливи и се уште не сме се соочиле со екстремни летни горештини. Утрото ќе биде малку посвежо

Read More

Викендот ќе започне со многу поволни временски прилики со враќање на високите температури кои ќе бидат блиску до 40-от Целзиусов степен. Утрото ќе донесе стабилно време со температури во просек од 18 до 24 степени. Во текот на денот максимумот е поставен на 35 степени

Read More

Време е за најава за вистински летни горештини и токму за тоа ќе послужи денешниот ден со температури кои ќе достигнат максимални 36 степени што укажува дека наскоро ќе ја престигнеме и 40-ка за уште пожешко време. Утрото исто така ќе биде доста топло веќе со

Read More

Во последните неколку денови постојано има зголемување на максималните температури и денес ќе имаме многу потопол ден со високи 35 степени како републички просек што секако ќе биде најава за еден нов топлотен бран во наредниот период. Утринските температурите ќе се движат меѓу 19 и

Read More

Високите температури над 30-от степен ќе се задржат и денеска со тоа што ќе имаме претежно сончево и стабилно време без најави за облачност. Утрото само кратко ќе биде свежо бидејќи брзо ќе достигне висока температура од просечни 18 степени. Во текот на денот нема

Read More