Wednesday, Jan 22, 2020
HomePosts Tagged "Васко Ковачевски"

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на денешната седница ги констатираше оставките на пратениците Стево Пендаровски и Васко Ковачевски како и на министерот без ресор во Владата, Самка Ибраимовски. По констатирањето на оставките, Џафери ја прекина седницата до 13.30 часот до кога Државната изборна комисија треба да

Read More

Блокадата на Собранието и апсурдните меѓусебни реплики на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, не се за заштита на државата. Бруталното прекршување на Деловникот од страна на Трајко Вељаноски и ВМРО-ДПМНЕ е единствено за заштита на криминалните и нафтените платформи на нивното раководство, изјави денеска пратеникот на СДСМ

Read More