Wednesday, Aug 12, 2020
HomePosts Tagged "турнир" (Page 2)

Огромна бројка на тимови од 5 луѓе се натпреваруваа во годинешниот интернационален Дота 2 турнир.  Од волшебници до чудовишта разменуваа виртуелни „тупаници“ борејќи се на главниот настан на интернационалниот Дота 2 турнир одржан во Сиетл, Америка. Во саботното финале еден тим од 5 луѓе си замина

Read More

Се повеќе музеи, забавни паркови и спортски стадиони ја забрануваат употребата на селфи стаповите верувајќи дека претставуваат ризик за безбедноста. Од тие причини, на пример, организаторите на годинешниот тениски турнир во Вимблдон селфи стаповите ги сместија во истата група со ножевите, солзавецот и другите опасни

Read More

Актуелниот шампион на Вимблдон Новак Ѓоковиќ одбраната на титулата ќе ја започне против Германецот Филип Колшрајбер. На патот до финалето ,Ѓоковиќ нема да се соочи со најголемите ривали. На денешната ждрепка тој ги избегна Федерер ,Мареј и Надал, а пречка до големото финале на првиот светки рекет,

Read More

Традиционалниот меѓународен ракометен турнир во Струга и годинава успеа да привлече одлични учесници. На 43-то издание на овогодинешниот ракометен турнир традиционално ќе учествува возобновената екипа на Металург која годинава ќе биде и единствениот македонски претставник. На жалост оваа година нашиот шампион Вардар нема да учествува

Read More