Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "турнеја"

Се чини дека американската поп пејачка Кејти Пери, откако помина одреден период оддалечена од јавноста е конечно подготвена за нова етапа во својата кариера, барем така можеме да заклучиме по нејзиниот одговор на „Твитер“. Откако еден обожавател ја коментирал нејзината нумера „Rise“ како „лоша“ и

Read More

Американската пејачка и актерка Барбара Стрејсенд во рамките на својата летна турнеја ќе настапи во девет градови, како што најави нејзиниот менаџер. Мартин Ерлихмен откри дека Стрејсенд во музичките арени ширум САД и Канада ќе изведува песни кои ги снимила во текот на нејзината долга

Read More

Турнејата „Revival World Tour“ започна на 6 мај со спектакуларен концерт во Лас Вегас. Селена Гомез цела вечер беше на висина на задачата, оставајќи ги обожавателите без воздух со секоја изведена песна надополнета со одлична кореографија. Сепак посебен дел од концертот беше изведувањето на нејзината

Read More

Од како со месеци  фанови стравуваа по здравјето на познатата поп-пејачка Џенет Џексон, таа конечно се одлучила да ја сподели во јавноста причината поради која ја откажува нејзината турнеја. По операцијата на грлото, која во јавноста кружеа гласини дека е направена поради рак на грлото

Read More