Thursday, May 21, 2020
HomePosts Tagged "Тестенини"

Ако сте љубители на испробување нови вкусови во овие пријатни пролетни денови, тогаш со задоволство ви препорачуваме да ги подготвите овие вкусни тестенини. Потребни состојки: * 1 лажичка босилек * 4 чешниња лук * 1 шолја сечкани печурки * ½ шолја сечкан кромид * ½ лажичка оригано * 1 мала конзерва домати *

Read More

Макароните, шпагетите и останатите видови на тестенини се омилени на многумина бидејќи лесно и брзо се подготвуваат, а може да се комбинираат со различни состојки и сосови. Но, доколку сте премногу кратки со време со еден едноставен трик може веднаш да ги зготвите тестенините. Наместо да

Read More