Friday, Feb 26, 2021
HomePosts Tagged "телеграма"

Рускиот претседател Владимир Путин испрати сочувство до турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган по повод терористичкиот напад извршен за време на свадба во Газијантеп. Во овој напад животот го загубија 50 лица. „Злосторството беше направено за време на свадба, не шокираше циничноста и суровоста“, стои во

Read More

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод терористичките напади во Ница, упати телеграма со сочувство до Претседателот на Француската Република, Франсоа Оланд. „Со шок и огорченост ја примив веста за терористичкиот напад во Ница, во кој животот го загубија голем број на невини лица и

Read More

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска упати писмо со сочувство до претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган, по повод терористичкиот напад на меѓународниот аеродром во Истанбул. - „Со шок и огорченост ја примив веста за последниот терористички напад извршен на меѓународниот аеродром во Истанбул

Read More

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, упати телеграма со сочувство до Амбасадата на САД во Македонија по повод терористичкиот чин во Орландо. Во телеграмата се вели: -„Во мое лично име и во името на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија изразувам сочувство и длабоко жалење до семејствата на загинатите

Read More

Министерот за внатрешни работи, од редовите на СДСМ, Оливер Спасовски дециден дека не им престануваат сите надлежности на раководителите во МВР, туку дека донел одлука за пренесување на надлежностите. Ваквата изјава е спротивна на онаа која некои медиуми ја објавија, односно дека новиот министер за

Read More

Партиските активности на ВМРО-ДПМНЕ засилено се насочени против новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски кој е кадар на СДСМ со протекувањето на информациите во каков автомобил ќе се вози, дека наводно е возило запленето од продажба на дилери на хероин, па дури и колку

Read More