Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "телефони"

е претпоставува дека одземените телефони може да содржат информации за одредени комуникации, што би помогнале во расветлувањето на настаните од 27-ми април, дознава „Дојче Веле“ неофицијално од извори во истрагата. Адресите на 36 осомничени, чие приведување беше побарано од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал

Read More

Минатиот викенд во Калифорнија се одржа познатиот фестивал „Коачела“, а изчезнати телефони не се никаква новина. Реиналдо Де Хесус Енао, е уапсен и затворен поради кражба на преку сто мобилни телефони на ултра популарниот музички фестивал „Коачела“ во Калифорнија, но верувале или не, тој е прогласен

Read More

Apple може да се радува на одличниот старт со продажбата на iPhone 6s и почетното рушење на рекордот од продадени 13 милиони смартфони, но таа прослава кратко ќе трае бидејќи интересот кај купувачите во последниот период е опаднат. iPhone 6s најверојатно нема да стигне од бројката

Read More

Постојано се откриваат нови епидемии и гастроинтестинални вируси на вестите. Сето тоа е последица од лоша хигиена во тоалетот. Бактерии во тоалетот има насекаде, а проблемот е што не можеме да ги видиме со голо око, туку само под микроскоп. Се што ви треба е селотејп и

Read More

HTC One M9 е дефинитивно еден од најубаво и најпрецизно дизајнираните телефони, па затоа новата позлатена верзија се смета за една од најатрактивните и најлуксузните со цена од 2560 долари. Тука не се мисли на „златната“ верзија на HTC One M9 која има само обоена маска, туку за вистинскиот

Read More

Nokia испрати официјално соопштение со кое бара светки реномиран производител кој ќе биде главен партнер во изработката на новите телефони. Бидејќи Nokia го продаде одделот за производство, дистрибуција и маркетинг на Microsоft(а, таму добар дел од вработените ќе бидат отпуштени), ќе мора да најде надворешен

Read More

Од утре балканците ќе зборуваат евтино во роаминг и по заложбите на агенциите за телекомуникации и регулаторните тела конечно може да кажат дека потпишаната спогодба за намалување на цените ќе стапи на сила и операторите ќе мора да ги променат тарифите. Од договорот Србија, Босна и

Read More