Saturday, Jun 27, 2020
HomePosts Tagged "Тејлор Свифт"

Пејачката Тејлор Свифт се избори да нејзината вила во Беверли Хилс стане историска атракција благодарение на својата архитектура и холивудско педигре.     Тејлор според новиот статус на својата вила ќе има многу пониски даноци, но затоа за било какво реновирање ќе мора да бара дозвола од одделенија

Read More

Младата американската пејачка Тејлор Свифт, постави необичен рекорд на Јутјуб, велат од компанијата. Таа е единствената личност која со две видеа ја надмина магичната бројка две милијарди прегледи. Во прашање се спотовите за песните „Blank Space“ и „Shake It Off“ од веќе легендарниот албум на

Read More

Американската поп пејачка Тејлор Свифт минатата година заработила 170 милиони долари и според тоа го зазема првото место во светот во рангирањето на “Форбс” за највисоко платените личности во шоу бизнисот. Свифт е пред поп-пејачката Адел, која е на деветтото место со 80,5 милиони долари, Мадона

Read More

Популарната пејачка Тејлор Свифт доминира на топ листите со лесните хитови, но интернет „троловите“ никогаш не ја оставаат на мира кога е во нова врска бидејќи токму тогаш започнуваат лавина на текстови за нејзините момчиња и пропаднати врски. Токму затоа хит стана новото меме во

Read More

Насловната страна на магазинот „Вог“ овој пат ја краси слатката, русокоса пејачка Тејлор Свифт. Со природен изглед, нагласени усни и нешто поекстраваганtен фустан Тејлор Свифт во новиот број на магазинот „Вог“  раскажува за своите музички почетоци, за трансформацијата, но и за љубовта со диџејот Келвин Харис. „-

Read More

иако Добивањето награди не претставува никаква новост за популарната пејачка Тејлор Свифт, бидејќи ги има толку многу што можеби добивање на уште една и нема да направи некоја разлика.Сепак, последната во низата награди на пејачката е единствена во музичкиот свет и целиот случај е помалку

Read More

Можеби ви е чудно зошто толку посветуваме внимание на една поп пејачка како Тејлор Свифт, но нејзината кавга со Apple навистина има длабока позадина, не само поради нејзиното одбивање да го пушти албумот 1989 ако не и платат во првите пробни три месеци, туку и

Read More