Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "танц"

Кореографот Phil Wright знае како да ни го привлече вниманието. Тој ја запроси неговата девојка, Ashley Liai со која е во врска 8 години, во Лос Анџелес пред голема група на луѓе танцувајќи на песната од Jon Legend "You & I (Nobody In The World), и секако

Read More

  Погледнете што ќе се случи кога сопругот ќе ја изненади својата сопруга на нивниот голем ден со тоа што го  повикува Mark Wills да ја изведе нејзината омилена песна за нивниот прв свадбен танц.

Read More

Поп пејачот од Порторико, Рики Мартин, повторно го освојува светот со своите танцувачките способности. Познатиот латински заводник, во емисија изведе една сцена од легендарниот филм “Risky business” во која Том Круз танцува сам во куќата по неговата долна облека. Социјалните мрежи зборуваат за танцувањето и талентот за

Read More

Полицајката која е позната само како Кристина на затворена група на Facebook изведувала секси танц, но видеото некој го протекол и пренел до претпоставените во московската Метро полициска станица. Токму затоа Кристина е избркана од полициската служба иако самото видео не е експлицитно, но е изведено

Read More

Panda е најслушаниот хит во последните месеци и раперот Desiigner предизвика нова атракција на социјалните мрежи со неговото „панично“ танцување. Од него инспирација добија многу талентирани танчери кои изведоа свои кореографии на заразната песна Panda, па во продолжение ви препорачуваме да ги погледнете најдобрите пет.

Read More

Јапонската аниме култура е тешко да се објасни и дешифрира со многу бизарни моменти кои на остатокот од светот не му се лесни за преџвакување. Сега од Јапонија доаѓа уште еден многу бизарно видео во кое Покемони кои наликуваат на Пикачу играат на песната Straight

Read More

Со вчерашното одиграно финале во кое Ѓоковиќ успеа победнички да ја вкуси тревата, се заокружи уште еден интересен и возбудлив Вимблдон. По тој повод, традиционално се организираше свечена вечера и танц на победниците, Серена и Новак. Танцот на освојувачите на турнирот е уште една од традициите кои

Read More

Позитивните мисли, физичката активност, добриот сон континуирано ве заштитуваат од стресот, но кога ви е потребно во едена минута да се ослободите од стресот предизвикан од  одредена ситуација еве што треба да направите: Вдишете и издишете Оваа постапка повторете ја 5 пати наизменично. На тој начин ќе

Read More

  Заврши уште еден годишен концерт на Балетското студио ,,БАX” кој традиционално се одржува секое лето во Струга. Се надминаа себе, го покажаа талентот по којзнае кој пат, емоциите и ги пренесоа на многубројната публика и никој не остана рамнодушен на нивната уметност која со години е

Read More